Jak zadbać o idealną figurę?

studio figura szczupła sylwetka

Idealna figura to marzenie każdej kobiety. Niestety, natura bywa kapryśna, efektem czego są przede wszystkim nadprogramowe kilogramy. Zdarza się także, że przyczyny krągłości tkwią w czynnikach zdecydowanie bardziej przyziemnych ? mowa tu przede wszystkim o niewłaściwej diecie i ograniczonej aktywności fizycznej.
Co zrobić, aby uzyskać i utrzymać wymarzoną figurę?

Zdrowa, zbilansowana dieta

Współczesny styl życia nie sprzyja zdrowemu odżywianiu. Większość osób spożywa posiłki nieregularnie, w pośpiechu, nierzadko są to niekorzystne dla zdrowia fast food czy dania przygotowywane z półproduktów. Negatywny wpływ na zdrowie mają także słodkie i słone przekąski, podjadane najczęściej między posiłkami.
W tym momencie pojawia się pytanie, czy warto korzystać z różnego rodzaju diet? Ilość i różnorodność propozycji może przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy, zdaniem autorów poszczególnych diet, każda z nich ma sprawić, że figura będzie idealna, nierzadko już po tygodniu, a nawet kilku dniach.
Zdrowe odżywianie to priorytet w walce z nadprogramowymi kilogramami, należy jednak pamiętać, że mowa tu przede wszystkim o zbilansowanej diecie, dostosowanej do indywidualnych potrzeb organizmu. Prawda jest taka, że osoba pracująca fizycznie powinna spożywać posiłki znacznie bardziej kaloryczne niż pracownik umysłowy, spędzający cały dzień za biurkiem.
Doskonałą alternatywą okazuje się w tej kwestii wizyta u dietetyczki, która wskaże optymalny plan działania oraz odżywiania, czego efektem będzie nienaganna, wymarzona figura.

Aktywność fizyczna

Zdrowe odżywianie to czynnik bardzo ważny, jednak nie jedyny. Równie istotną kwestią jest aktywność fizyczna, która nie powinna ograniczać się do zejścia po schodach czy przejścia na przystanek tramwajowy lub autobusowy. Aktywność fizyczna to przede wszystkim regularne ćwiczenia, najlepiej wykonywane w klubie sportowym, pod okiem doświadczonego trenera. Pożądane są także mniej lub bardziej intensywne spacery lub jogging.

Wizyta w studio Body Evolution

Poszukując innowacyjnych i jednocześnie atrakcyjnych rozwiązań, które zapewnią optymalną dawkę aktywności fizycznej zapraszamy do salonów Body Evolution, w którym koordynacją ćwiczeń zajmują się doświadczeni i kompetentni trenerzy. Na uwagę zasługują także innowacyjne urządzenia do odchudzania marki Vacu Activ, które w swoich zasobach posiada studio Body Evolution. Dzięki systematycznym wizytom w naszym studio, Twoja figura przybliży się do tej wymarzonej. Rzetelne wykonywania ćwiczeń oraz zbilansowana, zdrowa dieta, to gwarancja pożądanych efektów, czyli zdrowej i smukłej sylwetki, a także lepszego samopoczucia.