Zalety franczyzy dla franczyzobiorcy

zalety franczyzy

Marzy Ci się własny biznes, ale obawiasz się, że żaden z Twoich autorskich pomysłów nie ma większych szans na powodzenie? Nie jest to wcale powód do wstydu, a już na pewno nie jest to argument, który przemawiałby za rezygnacją z robienia czegoś na własną rękę. Owszem, w biznesie przydaje się kreatywność, nie jest ona jednak wcale wymagana bez względu na okoliczności. Czasem można po prostu skorzystać z dobrego, już wspomnianego pomysłu i poznać zalety franczyzy.

Znana marka – lepsze warunki współpracy

Franczyzobiorca może mieć pewność, że franczyza jest w stanie przynieść mu wiele korzyści, jedna z najważniejszych wiąże się zaś z tym, że korzysta ze znanego, sprawdzonego rozwiązania, które budzi pozytywne skojarzenia. Startując z własnym pomysłem należy poświęcić tak czas, jak i środki na jego wypromowanie. Nie ma przy tym wcale pewności, że zaistnienie w świadomości klientów będzie procesem przebiegającym bez zgrzytu. Decydując się na franczyzę nie tylko nie ma się tego problemu, ale również może się liczyć na dodatkowe korzyści. Tu warto wspomnieć choćby o relacjach z dostawcami oraz kontrahentami. Te są negocjowane nie przez nas, ale przez właściciela licencji, który może zaproponować warunki, na jakie my sami nie bylibyśmy sobie w stanie pozwolić. W rezultacie wspomniane relacje nie tylko układają się lepiej, ale i są dla nas znacznie korzystniejsze niż miałoby to miejsce w innych okolicznościach.

Wiarygodność od startu

Ogromnym problemem, z jakim mamy do czynienia inaugurując działalność gospodarczą, jest ryzyko z tym związane. Oczywiście, decyzja o franczyzie nie daje nam stuprocentowej gwarancji, że nasze plany doczekają się realizacji. Można jednak mówić o istotnym obniżeniu tego ryzyka, jakie zawsze wiąże się z uruchamianiem własnego biznesu. Co więcej, choć mamy do czynienia z nową firmą, ta już jest postrzegana jako wiarygodna i to zarówno w oczach klientów, jak i partnerów handlowych.

Wsparcie na każdym etapie

Przed właścicielem nowej firmy piętrzą się dziesiątki zadań, a każdy problem, przy braku odpowiedniego wsparcia, może stać się tym, który doprowadzi do upadku. Na szczęście, decydując się na franczyzę można mieć pewność, że brak doświadczenia zawodowego w branży wcale nie będzie problemem. Franczyzodawca oferuje dziś nie tylko pełne przygotowanie, ale również wsparcie o stałym charakterze. Jest ono gwarantowane także wówczas, gdy niezbędna jest specjalistyczna wiedza, a ponieważ jest darmowe ? zwalnia z konieczności ponoszenia znaczących wydatków.